Skip to content
GLORY-Cosmetics Slovakia s.r.o.

PO - PI - 10:00 - 18:00

Sme firma GLORY-Cosmetics Slovakia s.r.o. ,  výhradnými dovozcami a distribútormi  kozmetiky GLORY , kde sme aj výrobcami , a natur kozmetiky Glory Dead Sea. Naše produkty vynikajú vo svojej kategórii, pretože pri výrobe našich produktov dbáme na to, aby sme používali zložky šetrné k pokožke.

V roku 2021 sme sa stali výhradnými distribútormi ortopedických pomôcok a bandáží Anglickej značky Fortuna a PREMIA.

Prečo práve Naše bandáže FORTUNA a PREMIA ?
Bandáže FORTUNA a PREMIA
Zdravotnícke Pomôcky 1. tried
Bandáže a ortézy FORTUNA a PREMIA používajú nie len športovci ale každý kto má bolesť či mal úraz alebo problém s kĺbmi , svalmi alebo ak chcú predísť úrazu či bolesti.
Bandáže sú určené pre spevnenie namáhaných častí tela, predovšetkým kĺbov. Skvelé sú tiež pri rekonvalescencii po zranení a svoje využitie nájdu aj pre zlepšenie krvného obehu a činnosti lymfatického systému.
Bandážne pomôcky sú vlastne ortézy vyrobené z elastických alebo čiastočne elastických materiálov. Nebránia pohybu, len ho obmedzujú. Bandáže zlepšujú menšie vady, ale používajú sa hlavne v rekonvalescencii, na doliečenie poúrazových a pooperačných stavov. Majú podpornú a čiastočne fixačnú funkciu. Môžu sa použiť aj na spevnenie v rámci prevencie.
Pomáhajú pri terapiách a liečbe bolestí kĺbov a svalov po športovom výkone. Rovnako fungujú ako prevencia proti zraneniu jednostranne namáhaných svalových partií.
Naše Fortuna a PREMIA bandáže je možné použiť aj na niektoré typy skoliózy. Nemajú negatívny vplyv na svalový tonus a sú schopné kontrolovať zakrivenie.
Typy Našich bandáží :
FORTUNA
Elastické Bandáže – sú vyrobené z vysokokvalitného pleteného elastického materiálu, ktorý poskytuje pevnú a účinnú podporu liečby a prevenciu poranenia oslabených svalov a kĺbov. Elastické bandáže sú vhodné na športové každodenné použitie.
Prémium Elastické Bandáže – Unikátny dizajn radu Fortuna Prémium zaručuje prirodzené prispôsobenie bandáží telu pri zachovaní pevnej podpory a kompresie. Použitie ľahkých materiálov pružných v štyroch smeroch , umožňujú extra komfort počas celého dňa a zároveň poskytujú ochranu pred opakovanými zraneniami.
Neoprénové Bandáže – sú vyrobené z vysoko kvalitnej neoprénovej gumy, ktorá poskytuje konštantnú jednotnú kompresiu a podporu.Bandáže sú podšité froté materiálom, čo pomáha absorbovať vlhkosť pri nosení a zlepšuje pohodlie. Udržiavajú teplo, ktoré zvyšuje krvný obeh poškodenej oblasti, čím podporuje liečebný proces. Okrem zahrievania svalov a kĺbov sa zvyšuje ich flexibilita, môžeme tak predchádzať športovým zraneniam. Fortuna neoprénové bandáže sú vhodné pre športové aj každodenné použitie.
Magnetické Neoprénové Bandáže – Vo Fortune sme vytvorili dynamický rozsah magnetických pomôcok, z ktorých každý obsahuje magnety s optimálnou silou (každý jeden magnet so silou 1000 Gaussov) , ktoré sú strategicky rozmiestnené , čo umožňuje maximálnu výhodu pre zranenú oblasť. Zdravotné pomôcky Fortuna Neopren Magnetic sú vyrobené z vysokokvalitnej neoprénovej gumy , poskytujú pevnú,jednotnú kompresiu bez obmedzenia pohybu. Okrem toho magnetické pole zvyšuje zásobovanie tkanív kyslíkom, prietok krvi sa podstatne zlepší , čo urýchľuje prirodzený proces hojenia.
Ortopedické Pomôcky – Ortopedické pomôcky Fortuna sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov, ktoré poskytujú účinnú podporu liečby poranených a oslabených svalov, stavcov a kĺbov. Ortopedické pomôcky Fortuna sú vhodné pre každodenné nosenie.
Kintape Tejpovacie Pásky – sú inovatívnym prostriedkom na zvládnutie bolesti. Používa sa v moderných liečebných a fyzioterapeutických postupoch, vo vrcholovom športe ako aj na rekreačnej úrovni na liečbu a prevenciu svalových a kĺbových zranení. Naše kineziologické pásky sú hypoalergénne s vodovzdorným povlakom. Každá aplikácia sa môže nosiť 24 hodín denne a poskytne úľavu na viac dní.
PREMIA
Elastické Bandáže na každý deň – je rad elastických bandáží navrhnutých tak , aby boli efektívne a poskytovali pohodlie. Podpora oslabených kĺbov a svalov.Sú ideálne na liečbu a prevenciu rôznych zranení , od športových až po degeneratívne ochorenia.
Elastické Bandáže ACTIVE – tieto bandáže využívajú prémiové materiály. Poskytujú štvorsmernú strečovú podporu, ktorá podporuje účinnú a rovnomernú kompresiu zranených kĺbov a svalov. Štvorsmerná strečová podpora zaisťuje optimálnu prispôsobivosť a pohodlie . Bandáže sú vhodné na každodenné nosenie . Ideálne na liečbu a prevenciu športových zranení až po degeneratívne ochorenia.
Ľahké Neoprénové Bandáže – sú vyrobené z kvalitného neoprénu, ktorý zaisťuje stálosť a rovnomerné stláčanie zranených kĺbov a svalov. Neoprén má hrejivé vlastnosti, ktoré pomáhajú pri prevencii a liečbe zranení zvýšením prietoku krvi do postihnutej oblasti. Bandáž je podšitá látkou, ktorá poskytuje väčšie pohodlie a zároveň vsakuje vlhkosť a umožňuje pokožke dýchať.
Neoprénové Bandáže TECH – sú vyrobené z kvalitného neoprénu, ktorý zaisťuje stálosť a rovnomerné stláčanie zranených kĺbov a svalov. Neoprén má hrejivé vlastnosti, ktoré pomáhajú pri prevencii a liečbe zranení zvýšením prietoku krvi do postihnutej oblasti. Bandáž je podšitá látkou, ktorá poskytuje väčšie pohodlie a zároveň vsakuje vlhkosť a umožňuje pokožke dýchať.
Ortopedické pomôcky – sú vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý zaisťuje rovnomerné stláčanie kĺbov a svalov. Neoprén má hrejivé vlastnosti, ktoré pomáhajú pri prevencii a liečbe zranenia, zvyšuje prietok krvi do postihnutej oblasti. Bandáž je podšitá látkou, ktorá poskytuje väčšie pohodlie a zároveň vsakuje vlhkosť a umožňuje pokožke dýchať.
PRO Elastické Bandáže so silikónom – sú vyrobené z najkvalitnejšieho elastického materiálu , ktorý sa dokonale prispôsobuje anatómii tela a tým zabraňuje posúvanie bandáže. Sú ideálne na liečbu a prevenciu športových zranení až po degeneratívne ochorenia.Bandáže sú vhodné na každodenné nosenie.
Magnetické Bandáže s obsahom Turmalínu – Turmalínové bandáže – efektívna zdravotnícka pomôcka , stimulujú bunky k regenerácií, rozširujú cievy a prietok v nich , zlepšujú krvný obeh , látkovú výmenu v tele, upokojujú nervový systém,zmierňujú bolesti. Turmalínové bandáže sú vhodné po operácií, pri zväčšenej záťaži, po úraze, pri či po športovom výkone . Výrazne pomáha aj na staré chronické a opakujúce sa bolesti.
Ako si vybrať z Našej ponuky Bandáži ???
Vyberajte podľa Vašej osobnej potreby či podľa športu, ktorý robíte:
-ak namáhate ruky (tenis) voľte bandáže zápästia a lakťa,
-pre behanie a pri záťaži nôh ortézy,bandáže na kolená a členky
Vhodnú ochranu vám vie odporučiť aj lekár v prípade rekonvalescencie po zranení.
Výber bandáží podľa zranenia:
Bandáže možno tiež vybrať priamo podľa typu zranenia. Nemožno povedať, že iba jeden typ je určený na konkrétne poranenia, ale vždy možno vyfiltrovať najviac sa hodiace typy.
Medzi najčastejšie poranenia patrí: nestabilita členku, podvrtnutie členku, pretrhnutie väzov v členku, nestabilita kolenného jabĺčka, poškodenie väzov v kolene, skokanské koleno (podkolenná šľacha), poranenia menisku, tenisový lakeť, poškodenie väzov v zápästí, syndróm karpálneho tunela, bolesti chrbta či chrbtice, nestabilita bedrovej chrbtice, vykĺbené rameno, artritída.
Na čo použiť Bandáže a ortézy?
Bandáže a ortézy využijete pri bolestiach, alebo ako prevenciu mnohých častí tela. Najčastejšie sú to: členky, kolená, bedrové pásy (obličkové), bandáže na lakeť, bandáže na zápästie.
Špecifické sú tzv. Patelárne bandáže, ktoré sú vyvinuté na konkrétne miesta, ako je jabĺčko, alebo časť kolenného kĺbu.
Používajte len kvalitné bandáže. Dôležitý je predovšetkým materiál a funkčnosť. Bandáž musí byť z pružného materiálu, aby dokonale obopínala namáhanú alebo liečenú časť tela. Používajú sa neoprénové elastické materiály, upínanie na suché zipsy.
Bandáž vždy pevne pripnite na postihnuté miesto, ak je kĺb pohyblivý, tak by ste mal s bandážou hýbať ako obvykle. Nemala by vám brániť v pohybe. Neuťahujte ju ale príliš, aby ste nebránili voľnému prietoku krvi.